Třicátý pátý let’s play stream z české středověké RPG pecky s českými titulky, včetně všech DLC a v rozlišení 2K! Poprvé je zde aplikován RGP styl hraní (není to samé jako RPG, má zcela jiný význam), jehož zakladatelem je Pařanský ráj.

RoleGamePlay (zkráceně RGP) je nový videoherní styl hraní, který je velice podobný divadelnímu představení a je divákům uložený či přenášený výlučně po internetu, nejčastěji přes platformy YouTube či Twitch. Může tam být formou videozáznamu, ale pro něj ideální a typický je stream živý, kdy jsou do něho i jeho diváci zapojený. RGP by nemělo být jen komentovaný, protože je kladen důraz i na zobrazení hráče např. pomocí webkamery, neboť je tím zážitek pro diváky větší. Tento styl hraní vznikl v České republice a stojí za něm tým lidí tvořící herně-publicistický web a YouTube kanál Pařanský ráj.

RGP se nehodí pro každou hru a je 5 povinných zásad, kterých se musí držet:
1. Postava se ve hře chová jak má, realisticky, tedy i správně charakterově. Pokud hráč ve hře učiní něco, co se svým chováním k dané postavě nehodí, musí to umět divákům vysvětlit, aby to působilo uvěřitelně.
2. Hráč splyne s postavou, ztotožní se s ní, prožívá s ní stejné emoce, nevnímá to jako hru. Také mluví o sobě v první osobě – já a veškeré své myšlenky pronáší do éteru.
3. Aby se odlišilo na první pohled jiné hraní, má hráč na sobě určitou věc – prvek, který je typický pro danou hru. Tento prvek může být kdekoliv, ale nejčastěji bývá na hlavě. Může se jednat o pokrývku hlavy, ale třeba i masku. Pokud např. hraje pirátskou hru, je převlečen za piráta.
4. Průchod hrou je realistický, bez záseků. Hráč by měl tedy hru dobře znát a vědět, kterým momentům se vyvarovat, např. záseky o stěnu apod. Také se zde buď zcela úplně nepoužívá ukládání pozice, nebo v případě delších let’s playů, je jeho ukládání omezeno a nějakým způsobem divákům i vysvětleno.
5. Při živém streamu mohou být diváci do tohoto představení i zapojení, ale musí přistoupit na danou hru a respektovat její pravidla. Komunikace hráče s diváky totiž probíhá přes určitou věc – rekvizitu, která se do hry hodí. Pokud např. hraje za policistu, má u sebe vysílačku, se kterou se může s diváky radit a komunikovat, celé to ale musí působit uvěřitelně, proto hráč jednotlivé přezdívky diváků ani nevyslovuje.

Pařane DEJ ODBĚR »»» http://bit.ly/ParanskyRajOdber

Pařanský web: https://www.paranskyraj.cz/

Můj Pařanský Twitch kam teď pravidelně streamuji Battle Royale hry a mixovanou realitu: https://www.twitch.tv/paranskyraj/

Pařanský partnerský herní obchod: https://www.playcentrum.cz – kód na 3% slevu u nákupu nad 500 Kč: “PARANSKY RAJ” se zadává až do závěrečné poznámky, než se objednávka odešle.

Cestovka za hubičku – levná dovolená se zájezdy do celého světa: https://www.cestovkazahubicku.cz/