Silent Hill série se řadí mezi survival horory (hlavní hrdina/hrdinka bojuje o přežití ve světě příšer), ale atmosférou a příběhem tuto škatulku přesahují.

Obsah videa:
Silent Hill: Downpour (2012, PS3) 02:35 – 38:48
Silent Hill (1999, PS1) 38:49 – 1:08:48
Silent Hill: Homecoming (2008, PS3 )1:19:56 – 1:54:00

V prvním díle hlavní hrdina Harry Mason hledá ve městě Silent Hill svoji nevlastní sedmiletou dcerku Cheryl a setkává se s kultem uctívajícím temného boha. Zjišťuje, že jeho dcera je jakýmsi komplementem popálené dívky Alessy. Kult je veden Alessinou matkou Dahlií.

V druhém dějově nesouvisejícím díle je hlavní hrdina James Sunderland nucen vyrovnat se se smrtí své ženy Mary. Na své cestě se setkává s Mariou, ženou, která Mary velmi připomíná. Maria Jamese částí hry následuje a James je několikrát svědkem její smrti.

Třetí díl, kde hraje hlavní roli sedmnáctiletá dívka Heather, navazuje na okultní příběh prvního dílu. V průběhu hry je odhaleno, že Heather je další nevlastní dcerou Harryho Masona z konce prvního dílu. Heather začíná svoji cestu v náhle opuštěném obchodním centru mimo Silent Hill, ale později se vrací na místa známá z druhého dílu.

Čtvrtý díl přináší příběh Henryho Townshenda, který je uvězněn ve svém bytě ve městě Ashfield. Z bytu pak pomocí portálů cestuje na různá místa v blízkosti Silent Hillu, kde je postupně svědkem série vražd. Vrahem je Walter Sullivan, sirotek ze silenthillského sirotčince, který považuje Henryho byt za svoji matku, a který se pokouší naplnit rituál jednadvaceti obětí.

Zejména první dva díly série nechávají hráče na pochybách o přesném významu dějů a postav, s kterými se setkává. Všechny díly pak obsahují několik různých značně se lišících zakončení. Některá bývají k dispozici až při opakovaném hraní (stejně jako některé zbraně) a existují i nevážná absurdní zakončení.

DEJ ODBĚR »»» http://bit.ly/ParanskyRajOdber

Pařanský web: https://www.paranskyraj.cz/

Můj Pařanský Twitch kam teď pravidelně streamuji Battle Royale hry a mixovanou realitu: https://www.twitch.tv/paranskyraj/

Pařanský partnerský herní obchod: https://www.playcentrum.cz – kód na 3% slevu u nákupu nad 500 Kč: “PARANSKY RAJ” se zadává až do závěrečné poznámky, než se objednávka odešle.

Cestovka za hubičku – levná dovolená se zájezdy do celého světa: https://www.cestovkazahubicku.cz/