Pravidelný měsíční přísunu her zdarma, knihovna her PlayStation Collection nebo možnost hrát online, to jsou základní výhody předplatného PlayStation Plus, nově pojmenované PlayStation Essential . K tomu všemu ale nyní mohou majitelé předplatných PlayStation Plus Extra a PlayStation Plus Premium také hrát až 700 her z celé historie konzolí PlayStation.

PlayStation Plus Essential

Základní verze předplatného PlayStation Plus Essential je v podstatě PS Plus tak, jak jsme jej znali do teď, tedy online multiplayer, hry zdarma každý měsíc (dvě pro PS4 a jedna pro PS5), slevy, cloudové úložiště a přístup k PS Plus Collection. Za měsíční předplatné zaplatíte 235 Kč, respektive 650 Kč pro tříměsíční a 1 560 Kč za roční předplatné, tedy stejně jako stojí aktuální PlayStation Plus.

I cena PlayStation Plus Essential tak dává najevo, že se pro stávající majitele PS Plus – pokud se sami nerozhodnou přejít na vyšší verzi předplatného – nic nemění, pouze název služby.

PlayStation Plus Extra

Extra předplatné nabídne kromě všeho ze základní Essential varianty i novinky vycházející ze spojení s PS Now, tedy možnost stáhnout si hry z knihovny nabízející až 400 PS4 a PS5 titulů. Tyto hry však nelze v rámci předplatného Extra hrát pomocí cloudu. Součástí předplatného bude také služba Ubisoft+ Classics obsahující 27 her od Ubisoftu.

Měsíční předplatné PlayStation Plus Extra vás vyjde na 365 Kč, respektive 1 040 Kč za tříměsíční nebo 2 600 Kč za roční předplatné.

PlayStation Plus Premium

Premium předplatné představuje nejvyšší verzi s nejvíce možnostmi. Mimo všech funkcí varianty Extra nabídne toto předplatné ještě katalog ikonických titulů z PS1, PS2 a PSP. Ty bude možné jak klasicky stáhnout a hrát na konzoli, tak i streamovat pomocí cloudu. Dostupné budou také tituly pro PS3, byť ty bude možné hrát jen skrze cloud. K výše zmíněným až 400 PS4 a PS5 hrám z Extra předplatného tak přibude ještě až 340 titulů napříč celou historií PlayStationu.

Díky sloučení PS Plus a PS Now bude možné s Premium předplatným přes 700 zmíněných titulů streamovat nejen na PS4 a PS5, ale také na PC. Zatím však nevíme, zda Sony plánuje i variantu předplatného čistě pro osobní počítače. Aktuálně platí, že pokud budete chtít streamovat na PC například jinak nedostupné PlayStation exkluzivity, budete si muset zvolit předplatné PlayStation Premium.

Majitelé Premium verze si také budou moci vyzkoušet vybrané tituly díky časově omezeným trial verzím.

Za měsíční PlayStation Plus Premium zaplatíte 445 Kč, respektive 1 300 Kč za tříměsíční a 3 120 Kč za roční předplatné.

Srovnání PlayStation Plus Essential, Extra a Premium předplatného

 

 

Náš výběr her z PlayStation Plus Extra / Premium

Pusť si video, jak to testoval Ruda:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: