Pecková westernová akční adventura Red Dead Redemption 2 je prostě fenomén a hráči češtinu očekávali několik let od vydání. Není proto až tak překvapující, že se fanoušci nakonec češtiny dočkali a aby toho nebylo málo, tak nevyšla pouze jedna.

Ano, je tomu tak, hráči se konečně dočkali dlouho očekávané češtiny pro Red Dead Redemption 2, jenže příběh stojící za touto češtinou je poněkud více spletitý, než by sis mohl myslet. Celé to začalo tím, že se nám ozval hráč, který si pro své účely před rokem začal překládat RDR2 pomocí překladačů DeepL a Lindat. Nakonec se přidal k nám do týmu a my jsme s pomocí komunity, jeho překlad postupně vylepšili. Jenže tím naše práce ještě nekončí, ale naopak začíná.

Snažíme se totiž všechny naše češtiny více a více zlepšovat, aby sis mohl užít ten nejkvalitnější zážitek. Důkazem budiž například náš nejnovější update v.0.6, který přináší velkou spoustu změn, jakými jsou například opravy rodů, jmen, dosud nepřeložených věcí a spousty dalších chyb. Díky našemu novému Editačnímu Systému Maruška má teď navíc každý možnost se do oprav textů této hry pustit. Naše čeština funguje i na Steam Decku a řeší i opravu české diakritiky těm, kteří s ní mají ve hře problémy. Pro fajnšmekry je i dostupná verze češtiny, kde při své smrti se ti napíše: CHCÍPLS.

První oznámení o této češtině proběhlo zde:

 

Jak jsem ale výše zmínil, tak se češtin urodilo vícero, což je jedině dobře. Plně korektorována a nejdéle vyvíjená je ta od Lokalizace.net, která ale logicky také vznikala nejdéle. Hráči si holt museli na ní větší čas počkat.

Pokud hraješ na konzoli, tak tě určitě potěší čeština od Rotačáka – Moje Čeština, která překládá všechny hlavní mise a chytrým způsobem se dá zprovoznit i při hraní na konzolích.

Jestli ale máš zájem o nejnovější verzi naší češtiny, která vznikla za pomocí umělé inteligence a spravuje jí celá naše komunita, tak není nic snazšího, než zavítat na jakýkoliv stream Pařanského ráje a do chatu napsat příkaz: !rdr2cz. Potěšujícím na této češtině muže být i fakt, že je skutečně KOMUNITNÍ, protože se velice snadno můžeš k editaci této češtiny přihlásit a dle obrazu svého si ji zeditovat. Pokud ti tvoji práci hlavní editoři schválí, svůj výsledek nalezneš v příštím CZ updatu. Do ESM (Editační Systém Maruška) se přihlásíš zde a nezapomeň si nejdříve pořádně přečíst nápovědu:  https://preklady.paranskyraj.cz

Také také určitě neuděláš chybu, pokud zavítáš na náš web pařanských češtin, kde nejen budeš mít přehled o všech nejnovějších verzích, ale také zjistíš, co vše jsme dosud přeložili: https://www.paranskyraj.cz/paranske-cestiny

Pusť si náš první gameplay z touto češtinou:

Celý Pařanský let’s play seriál z RDR2 si pustíš zde: ZDE

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/933857184332605/

 

 

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: