V průběhu celého ledna 2021 probíhalo na YouTube Pařanského ráje na kartě Komunita hlasování o nejlepší hry roku 2020. Zapojit se mohl každý a hlasovat šlo jen jednou. Zde jsou výsledky toho, co Pařani zvolili.

Nejlepší hrou pro počítače se stal s obrovským náskokem Cyberpunk 2077. Není se čemu divit, tato hra na výkonném železe skutečně vypadá a běží skvěle a samotní její vývojáři přiznali, že prioritní pro ně byla PC verze, na kterou jsou hrdí a během kampaně i všechna videa z ní dělali.

Druhé místo obsadil remake s českým dabingem Čechy milované první Mafie a třetí místo získala vikingská akční open world  adventura s prvky RPG: Assassin’s Creed Valhalla, která zabodovala, byť češtinu do vínku nedostala.

Na PlayStationu s obrovským náskokem právem zvítězil The Last of Us: Part II. Akční adventura od studia Naughty Dog je audiovizuální mistrovské dílo s napínavou akcí a hodně dobrým příběhem.

Druhé místo obsadila akční adventura Ghost of Tsushima. V otevřenému světě zde hráč ovládá Jin Sakai, samuraje, který se snaží chránit ostrov Tsushima během první mongolské invaze do Japonska. Hra oplývá nejenom nádherným vizuálem, ale i moc pěkně zpracovanými souboji.

Třetí místo získal nejnovější Spider-Man: Miles Morales, který z next-gen konzole PlayStation 5 ždíme maximum a předvádí napínavou podívanou s hutnou akcí.

Na Xboxu překvapivě zvítězil Cyberpunk 2077. Pravdou je, že po aktualizacích se na této platformě výrazně zlepšil vizuál a podařilo se opravit i většinu chyb, které Cyberpunk měl. V rámci příběhu, atmosférického prostředí a herní akce se jedná o titul, který bude pro hráče i do budoucna zábavný a nadčasový.

Druhé místo obsadila Assassin’s Creed Valhalla, která na všech Xbox konzolích běží úchvatně a skvěle se i hraje. Třetí místo místo získala akční frenetická sci-fi střílečka Doom Eternal.

 

Na Nintendu Switch překvapivě zvítězil Super Mario 3D All-Stars, který je v podstatě jen HD kompilací tří slavných 3D her s instalatérem Máriem. Nejedná se však o hry ledajaké, nabízí neskutečné zážitky, obrovskou herní dobu a doslova geniální hratelnost. Hry Super Mario 64, Super Mario Sunshine a Super Mario Galaxy dostávaly ve své době maximální hodnocení a dostaly by ho i nyní, jsou totiž stále zábavné.

Druhé místo překvapivě obsadil Doom Eternal, který v rámci svého žánru není na této platformě typický. Možná právě proto tím zabodoval, navíc se i na “mobilní” konzoli port technicky povedl a nabízí stejný zážitek, jako je na ostatních platformách.

Třetí místo získal největší žrout času Animal Crossing: New Horizons, který simuluje život na ostrově, který opuštěným není, protože si tam můžeš s kamarády užít i spoustu legrace.

Divoká karta přidala hry, které se do samostatných sekcí nevešly, ale přesto by mohly výsledky ovlivnit a nejlepší hrou roku možná i zvítězit.

Zcela zaslouženě zvítězil free-to-play battle royale titul Call of Duty: Warzone, který od uvedení přilákal milióny hráčů a dokázal si je díky skvělé hratelnosti i udržet.

Nejlepší hrou roku se stala hra Mafia: Definitive Edition. Nostalgii, český dabing, zábavnou akci, dojemný příběh i krásnou grafiku ocenili Pařani napříč všemi herními platformami. Tento remake se skutečně povedl a bylo jen škoda, že nebyl delší.

Druhé místo s The Last of Us: Part II dokazuje genialitu herních exkluzivit konzole PlayStationu a třetí místo to, že Cyberpunk 2077 má veliký potenciál a hráče i přes technické nedostatky opravdu baví.

O tom to také hraní her je. Zažít a prožít…

Děkuji všem Pařanům za jejich hlasování. Celkově udělili 1429 hlasů, což není málo. A já jen dodám, že Pařanský hlas, příští rok rozhodne zas!

 

Podívej se, jak Ruda hraje Pařanskou hru roku:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: