Jakmile oficiálně proběhne akvizice společnosti ZeniMax společností Microsoft, tak vše od titulů The Elder Scrolls, přes Fallout a DOOM, až po Wolfenstein se oficiálně stane majetkem společnosti Microsoft. A od té doby, co se objevily zprávy o chystané akvizici, bylo položeno mnoho otázek ohledně toho, jak se Microsoft zachová v rámci exkluzivity svých titulů.

Společnost Microsoft již dříve uvedla, že se zaměří na to, aby se jejich hry hrály nejlépe na Xboxu, a že o exkluzivitě titulu se bude rozhodovat případ od případu. Na nedávné konferenci Jefferies Interactive Entertainment finanční ředitel Xboxu Tim Stuart uvedl, že namísto úplného stažení her od Bethesdy z platforem konzolí PlayStation či Nintendo se společnost Microsoft místo toho zaměří na to, aby zajistila, že tyto hry budou na konzoli Xbox k dispozici jako první, nebo se alespoň na ní budou nejlépe hrát. Také dodal, že Microsoft hodlá využívat herní obsah Bethesdy do svých předplatných v rámci Game Passu.

“Důrazně podporujeme hry napříč platformami, pokud je to dobré pro herní ekosystém, je to dobré pro nás, neboť klasický příliv zvedá všechny lodě.” řekl Stuart.

Co z toho všeho vyplívá? Že si na konzolích PlayStation 5 či Nintenda Switch jejich tituly sice zahraješ, ale budeš si muset na ně třeba půl roku počkat.

Nejlepší možný zážitek pro konzole Xbox zde nejspíše znamená fakt, že dané hry budou mít v sobě obsah navíc, který na konkurenčních konzolích prostě bude chybět.

Ve hrách The Elder Scrolls VI či Fallout 5 si umím představit vedlejší bonusové mise. Nový Doom či Wolfenstein by zase mohl mít nějakou pěknou zbraň navíc, co bude efektivně střílet.

Necháme se tedy překvapit. Každopádně je fajn, že Microsoft má zájem o zdravý ekosystém a chce zvednout “všechny lodě”.

Pusť si informace o dané akvizici a co jsem si o tom myslel:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: