Vyrazili jsme s Rudou na novinářskou předpremiéru čerstvé filmové novinky Super Mario Bros. ve filmu. No a jaký to bylo? To se dozvíš v samotném článku!

Určitě nenajdeš na celém světě populárnější duo instalatérů než kterým jsou Mario spolu s jeho bratrem Luigiem. Tito ikoničtí hrdinové se konečně po dlouhé době opět vydali na plátna kin a že to stálo za to. Celá zápletka se točí okolo titulních bratrů kteří doufají v to, že jejich instalatérská firma bude tou nejlepší v celém New Yorku, což jím zatím moc nevychází. Nejspíš proto jsou i odhodláni se vrhat do úkolů, které jsou nad jejich síly, aby získaly potřebné uznání. Brzy ale poznají, že se jim toto jednání nevyplatí a to v momentě, když vlezou do záhadné zelené trubky, která je přenese do fantastického světa, který je ale v ohrožení. Zlý ještěr Bowser se totiž chystá zničit pro hráče známé houbové království, jemuž vládne princezna Peach a kterou si chce Bowser vzít za nevěstu. Jakoby toho nebylo málo, tak se ještě ke všemu Mario s Luigiem rozdělí. Luigi skončí v Bowserově spálené zemi, kde je okamžitě uvězněn. Mario se ale naštěstí objeví v Houbovém Království, které je díky vládě princezny Peach absolutním rájem. Navíc je i princezna Peach silná osobnost bez manýrů klasické princezny. Mario se od ní brzy dozví, že jejímu království hrozí nebezpečí a tak se spolu s ní vydá na výpravu, kvůli záchraně celého fantastického světa.

Film vznikl za úzké spolupráce americkým animačním studiem Illumination a videoherní společností Nintendo včele s osobností Šigeru Mijamotem, který postavu Maria i stvořil. Na hudbě se podílel jak původní videoherní tvůrce Koji Kondo, tak i Brian Tyler, jenž skládá hudbu převážně do amerických akčních filmů. Super Mario Bros. ve filmu má délku 92 minut a promítat se bude jak v originálním znění, tak i s českým dabingem, ve kterém uslyšíš Martina Písaříka, Roberta Hájka, Dušana Kollára, Ivanu Korolovou či Ondřeje Brouska.

Co se týče mého osobního názoru, tak se mi film poměrně líbil. Pokud jsi vyrůstal na této sérii a zahrál sis jakýkoliv z dílů, tak tu budeš jako doma. Celý film je totiž prošpikován všemožnými odkazy na různé herní mutace této série např. Super Smash Bros, Mario Kart a další. Tvůrci tu totiž skvěle pracují s různými vizuálními legráckami či navozováním atmosféry díky hudbě známé napříč mariovskou sérií. Pochvalu také zaslouží nádherný a barevný vizuál, který nedělá sérii ostudu a ty se určitě budeš chtít celým tím světem na plátně kin kochat. Jen trochu zamrzí větší zaměření na dětský humor či používání provařených licencovaných skladeb místo těch ze hry. Ve výsledku se ale jedná o velice povedený animák pro celou rodinu, který si nejvíce užijí děti a velcí fandové Mario série.

Zde si můžeš užít trailer k tomuto filmu:

Fotogalerie

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: