Známý kyjevský symfonický orchestr LORDS OF THE SOUND opět vystoupil v Čechách. Od 1. do 13. listopadu 2022 totiž razil turné s novým programem “The Music of Hans Zimmer”, ve kterém zazněly slavné filmové skladby populárního skladatele Hanse Zimmera.

“Spider man 2”, “The Dark Knight”, “Lone Ranger”, “Interstellar”, “Sherlock Holmes”, “Man of Steel”, “Pearl Harbor”, “Gladiator”, “Inception”, “Pirates of the Caribbean”, “Spirit”, “Dune”, “Wonder Woman”, “The Lion King” – to všechno jsou hity Hanse Zimmera v podání orchestru LORDS OF THE SOUND!

Hans Zimmer je německý filmový skladatel, který se proslavil po uvedení kultovního filmu Rain Man. “Při skládání hudby k filmu Rain Man jsem si říkal: nesnaž se přehlušit postavy. Necpi se zbytečně do popředí. Raymond, hlavní postava, ve skutečnosti nechápe, kde se nachází. Nevnímá okolní svět tak jako my… Proč tedy nesložit „hudbu světla“ jako symbol světla, které existuje jen v jeho hlavě?” – vzpomíná Hans. Tato práce se stala skutečným průlomem v jeho kariéře, neboť právě za ni byl Zimmer nominován na Oscara. Chtěli s ním spolupracovat nejlepší hollywoodští režiséři. A Hans se této práci zcela oddal, často skládal hudbu pro dva nebo tři filmy najednou. Jeho hudba zaujala studio Disney natolik, že Zimmera pověřilo složením hudby k animovanému filmu Lví král. Za hudební motiv k filmu získal tři významná ocenění – Oscara, Zlatý glóbus a Grammy. Zimmer získal řadu ocenění a stal se tím nejlepším z nejlepších umělců v Hollywoodu. Jen málokdy se stane, že by na oscarovém ceremoniálu nebyl nominován Zimmer.

Úspěšné koncerty orchestru LORDS OF THE SOUND v kombinaci s nejlepšími skladbami Hanse Zimmera vás vtáhnou do nezapomenutelného zážitku teplého letního večera, kouzelné pohádkové atmosféry plné krásy symfonického zvuku oblíbených skladeb, rockové kapely, zářivých vizuálních efektů, silných vokálních partů sólistů a sboru, energie a nespoutané pozitivní síly celé skupiny!

Celková délka koncertního programu činila kolem 2 hodin. Turné začínalo 1. listopadu v Plzni a poté následovalo do několika dalších českých měst. V Praze vystoupilo 7. listopadu a svoje působení dovršilo v Ostravě 13. listopadu.

Poslouchat hudbu Hanse Zimmera v podání orchestru Lords of the Sound byl opravdu zážitek. V některých momentech jsem měl přitom i příjemné mrazení, což se mi běžně nestává. V polovině února příštího roku opět vystoupí tento orchestr v Čechách a zahraje hudbu z populární filmové série Lord of the Rings. To si taktéž nesmím nechat ujít. Vstupenku si na to pořídíš zde: https://www.ticket-online.cz/lord-of-the-ring-in-concert

Videoreportáž z tohoto koncertu:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

KULTURA – kino, divadlo, koncerty a společenské akce​ ☛ https://www.facebook.com/groups/kultura/permalink/492979859304895/

 

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: