Pařanský ráj je CZ/SK herní hodnotící gameplay kanál s interaktivními streamy, výborným 4K HDR obrazem i zvukem a ohromným počtem gameplay videí herních novinek, retra a bohatého obsahu, ze kterého si každý vybere. Vše je navíc dokonale propojeno s virtuální bonusovou měnou pařcoin, která je pařanovi sladkou odměnou.

 • streamuje se ze všech herních zařízeních: PC s RTX podporou, PC VR – HTC Vive, PS5, PSVR2, Xbox Series X, Switch, Steam Deck, Wii, PS2, PS3…
 • záznamy i streamy bývají na YouTube ve vysoké obrazové kvalitě 4K (2160p) při 60 FPS v režimu HDR či novém formátu AV1
 • na začátku každého gameplay streamu jsou informace: o čem ta hra je, jejím vývoji, ceně… tzv. info preview
 • v průběhu vysílání diváci novinkovou hru posuzují a ke konci streamu ji potom  hodnotí od stupnice 0 až 3 hvězd
 • interaktivní prvky na streamech, které nikde jinde nenajdeš; můžeš si zapnout: externí kameru do studia, zviditelnit jen hru, či poslat vtipné video prvky
 • speciálně technické streamy s ukazatelem srdečního tepu streamera, nebo v mixované realitě (streamer se přenese celou postavou do hry)
 • sleduj Rudův výkon na streamech, není hardcore hráčem, ale herním nadšencem a umí si to s diváky vždy nefalšovaně užít
 • kopec retra (každé pondělí ve 20 hodin v pořadu Stroj času) a herních novinek (pro které na web píšeme i recenze)
 • různé soutěže: na začátku každého streamu o pařcoiny, členové mají kolotoč a občas se rozdají i herní klíče
 • hlasování na webu o další retra, pravidelné ankety v komunitě
 • zajímavý hosté v Pařanském studiu, komunitní bonusové členství na YouTube, mnoho odměn za pařcoiny
 • vyšším posláním je informovanost ohledně virtuální reality a podpora českých vývojářů

Více informací, co to je např. pařcoin a interaktivní stream se dozvíš: ZDE

 

Pařanský ráj také překládá hry do češtiny: https://www.paranskyraj.cz/paranske-cestiny/

 


 

Zde jsou informace ohledně vzniku nového videoherního stylu. Základy tomu položil náš Pařanský ráj rok před GTA Roleplay (GTARP), který je ale něco jiného. Momentálně se RGP nevěnujeme, neboť je herecky náročný a špatně se u něho buduje vztah s diváky. Pařanský ráj ale bude rád, pokud se nápadu někdo chytne a dá tomu praktičtější formu.

RoleGamePlay (zkráceně RGP) je nový videoherní styl hraní, který je velice podobný divadelnímu představení a je divákům uložený či přenášený výlučně po internetu, nejčastěji přes platformy YouTube či Twitch. Může tam být formou videozáznamu, ale pro něj ideální a typický je stream živý, kdy jsou do něho i jeho diváci zapojený.

RGP by nemělo být jen komentovaný, protože je kladen důraz i na zobrazení hráče např. pomocí webkamery, neboť je tím zážitek pro diváky větší.

Tento styl hraní vznikl v České republice a stojí za ním tým lidí tvořící herně-publicistický web a YouTube kanál Pařanský ráj.

RGP se nehodí pro každou hru a je 5 povinných zásad, kterých se musí držet:

 1. Postava se ve hře chová jak má, realisticky, tedy i správně charakterově. Pokud hráč ve hře učiní něco, co se svým chováním k dané postavě nehodí, musí to umět divákům vysvětlit, aby to působilo uvěřitelně.
 2. Hráč splyne s postavou, ztotožní se s ní, prožívá s ní stejné emoce, nevnímá to jako hru. Také mluví o sobě v první osobě – já a veškeré své myšlenky pronáší do éteru.
 3. Aby se odlišilo na první pohled jiné hraní, má hráč na sobě určitou věc – prvek, který je typický pro danou hru. Tento prvek může být kdekoliv, ale nejčastěji bývá na hlavě. Může se jednat o pokrývku hlavy, ale třeba i masku. Pokud např. hraje pirátskou hru, je převlečen za piráta.
 4. Průchod hrou je realistický, bez záseků. Hráč by měl tedy hru dobře znát a vědět, kterým momentům se vyvarovat, např. záseky o stěnu apod. Také se zde buď zcela úplně nepoužívá ukládání pozice, nebo v případě delších let’s playů, je jeho ukládání omezeno a nějakým způsobem divákům i vysvětleno.
 5. Při živém streamu mohou být diváci do tohoto představení i zapojení, ale musí přistoupit na danou hru a respektovat její pravidla. Komunikace hráče s diváky totiž probíhá přes určitou věc – rekvizitu, která se do hry hodí. Pokud např. hraje za policistu, má u sebe vysílačku, se kterou se může s diváky radit a komunikovat, celé to ale musí působit uvěřitelně, proto hráč jednotlivé přezdívky diváků ani nevyslovuje.

Co je RoleGamePlay:

KINGDOME COME – DELIVERANCE:

Zárodky RGP byly už zde:

Prvky RGP v ostatních videí: