Ve světě zmítaném válkami a morem vzniká bezejmenný hrdina. Jsi povolán samotnou Smrtí, abys pomohl odhalit temnotu číhající v Hlubině a bojovat s ní. Jsi dost silný, abys odolal korupci a přinesl naději beznadějným? To je chystaný Secret of the Deep.

 

České nezávislé studio Esanti Games oznámilo svůj první titul (zasazený do připravovaného herního světa) s názvem Secret of The Deep. Vydej se na cestu odhodlaného hrdiny v akční adventuře obsahující unikátní kombinaci RPG prvků, hack-n-slash boje, a resource managementu. To vše opředeno strhujícím fantasy příběhem o odhalování tajemné minulosti, boji se zlými silami, přinášení naděje těm, kteří ji ztratili a zažehnutí světla v temnotě. Tato single-player hra se dočká předběžného přístupu na platformě Steam v roce 2024.

Chopíš se role bezejmenného hrdiny, kterého oživila sama Smrt, a ocitneš se ve zpustošeném světě sužovaném temnotou vystupující z Hlubiny (The Deep). Hrdina se musí opakovaně vydávat na toto nehostinné místo, bojovat s hordami poznamenanými temnotou, a sbírat zdroje, které pomohou jemu i celé osadě. Spravování nashromážděných zásob a příprava na střety s nepřáteli jsou klíčové. Vylepši si zbraň a zbroj, vybav se nejrůznějšími předměty a získej magické síly, které ti umožní přinést světlo do temnoty Hlubiny. Hledej útočiště před tísnivými hrůzami v osadě Podhradí, pomáhej ji budovat a zároveň navazuj vztahy s jejími obyvateli. Všechno kolem, včetně tebe, je obestřeno tajemstvím. Najdi cestu skrze temnotu, odhal závoj Hlubiny a zabraň silám v ní ukrytým pohltit i poslední zbývající střípky naděje.

Klíčové prvky:

  • souboje jsou výzvou
  • strategický resource management
  • base-building
  • strhující fantasy příběh

Nejbližší plány

Secret of the Deep v Early Access bude ještě v roce 2024 v prodeji ve službě Steam za 29.99 eur. Ti, kdo si hru v Early Access zakoupí nyní, získají v budoucnu zbývající obsah až do plného vydání zdarma. Zakoupením podporovatelské edice s názvem Keepers of the Deep za 39,99 eur získají hráči základní hru, soundtrack, visuálně unikátní zbroj, náhrobek Strážce Hlubiny se jménem hráče a veškerý budoucí obsah bez jakýchkoliv dalších plateb. Tuto unikátní edici si můžeš zakoupit pouze v předprodeji, jelikož s vydáním hry v předběžném přístupu se stáhne z nabídky. Děkujeme Ti, že jsi světlem v temnotě a jsi připraven vydat se s námi vstříc nebezpečí Hlubiny. Pokud si chceš hru Secret of the Deep přímo vyzkoušet, navštiv nás na pražském Comic Conu 2024, pavilon A, ve dnech 5.4. – 7.4. 2024.

Spolupráce s hráči

Studio Esanti Games plánuje hráče vtáhnout do příběhu Secret of the Deep i během vývoje samotné hry. Hráčům tak dá po celou dobu prostor zasahovat do procesu tvorby jejího universa. Na základě rozhodnutí společně s fanoušky na jedné z komunikačních platforem studia či eventu, implementuje Esanti Games výsledné prvky do jednotlivých částí hry. Přines světlo nejen do temného světa Hlubiny, ale i do samotného vývoje hry. Máš jedinečnou možnost ovlivnit některé aspekty příběhu, prostředí i herních mechanik. Máš světlo ve svých rukou a my ti ukážeme, jakou může mít moc.

Kdo jsou Esanti Games

Jedná se o nezávislé české herní studio. Esanti Games založil v roce 2021 jeho tvůrce Dušan Krnáč. Celoživotní fanoušek fantasy, Dungeons and Dragons, vyprávění příběhů a videoher. Přináší s sebou bohaté zkušenosti a čiré zapálení pro věc. Přestože na své cestě čelil mnoha překážkám, včetně překopání celého studia, zůstal ve svém nadšení neochvějný. Dušan se obklopil podobně smýšlejícími lidmi, sestavil oddaný tým a vydal se na pozoruhodnou cestu vytváření hry „Secret of the Deep“. Hlavním cílem týmu je vynaložit maximální úsilí na vytvoření příběhu, univerza a hratelnosti, které stojí za to, aby jim lidé věnovali svůj čas a který je zabaví a poskytne útěchu od šíleného vnějšího světa,“ uvádí zakladatel Esanti Games Dušan Krnáč.

Předprodej hry můžeš učinit ZDE

Hru na Steamu lze sledovat ZDE

Secret of the Deep Teaser (v nastavení videa lze navolit automatické cz titulky).

Ruda v rámci festivalu Comic-Con Prague 2024 udělal rozhovor s vývojáři této hry. Začíná to v čase 4:08:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/1114403796277942/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: