Hra Oddworld: Soulstorm se nejdříve dostala na veliké konzole, ale nově vychází i na Nintendo Switch a to dokonce ve dvou edicích – v limitované a sběratelské! Více informací k těmto edicím je dole ve videu.

Svým příběhem Soulstorm navazuje na události hry Oddworld: New ‘N’ Tasty z roku 2014. Abe prošel mohutnou transformací – z nevědomého mudokanského kolečka glukkonského megakorporátního soukolí, které ho málem pohltilo, se nečekaně proměnil v hrdinu, který povstane a stane se plamenem naděje.

Žánr plošinovek urazil dlouhý kus cesty a v Soulstorm je navíc obohacen o lehké RPG prvky. To s sebou přináší i vyšší rozmanitost, protože jen na vás teď záleží, jak budete hrát – jestli víc agresivně, nebo spíš pasivně.

Pařani na streamu dali této hře maximální tři ⭐⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 90-100%). Je to prostě herní bomba, kterou si nesmíš nechat ujít. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Ve hře Oddworld: Soulstorm oceňuji hlavně puzzle hlavolamy, všudypřítomný humor a krásnou různorodou herní plochu, která navíc už není omezena na tradiční placaté plošinky viděné zboku.

Hra je prostě sama za sebe opravdu kvalitní, o tom žádná, já ale pařanské stoprocentní nadšení nesdílím. Jsou tu jisté neduhy, které se týkají platformy Switch. Trochu má hra totiž potíže s výkonem, ale to se dalo v rámci této konzole očekávat a není to naštěstí tak drastické. Druhá věc, která mi vadí více, je absence českých titulků. Ostatní konzole je mají. Nevím, zda budou do hry přidány později, ale zatím jsem je tam nenašel a je to opravdu veliká škoda.

Více o hře a její nákup zde: https://www.xzone.cz/oddworld-soulstorm-limited-oddition-switch

Pusť si můj gameplay test:

Klady

  • design lokací a celková grafika
  • příjemný humor
  • puzzle rébusy

Zápory

  • výkonově slabší
  • absence českých titulků

Závěr:

Oddworld: Soulstorm je na konzoli Switch vcelku povedeným portem. Mohlo být lépe, mohlo být hůře, každopádně to kvalitu této hry nemění a vysokou známku si zaslouží.

Recenzovaná verze:
Nintendo Switch

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku: