Web s videohrami GameSpot nedávno porovnal doby načítání některých zpětně kompatibilních her na herních konzolích nové generace. Výsledky jsou ohromující, protože Xbox Series X v tomto ohledu bez problémů překonává PlayStation 5.

“Mrkni a bude ti to chybět,” říkal Mark Cerny na vlastní SSD disk pro PlayStation 5

Mark Cerny, hlavní architekt PS5, dříve tvrdil, že vlastní SSD PS5 byl spojen s „okamžitými“ dobami načítání. Sony se vždy chlubila „super rychlým SSD“ PS5 a tvrdila, že je rychlejší než Xbox Series X. Nedávné výsledky však vyprávějí jiný příběh. Kromě Red Dead Redemption 2 se zdá, že Microsoft Xbox Series X má navrch při načítání zpětně kompatibilních her.

Toto jsou časy načítání zpětně kompatibilních her na obou konzolích nové generace:

Stojí za zmínku, že na papíře měla Xbox Series X vždy lepší specifikace než PS5. Xbox Series X má také lepší CPU a GPU než PS5.

Uvidíme podobný rozdíl v dobách načítání her nové generace?

I přes zpoždění načítání oproti Xbox Series X není současný PS5 slabá konzole. Rozdíl mezi dvěma generacemi konzolí dost ovlivňuje schopnost konzole tyto o generaci starší hry spouštět.

Jednoduše řečeno, PS5 je speciálně přizpůsoben pro načítání a spouštění her nové generace. Podle některých uniklých videí může díky úpravám načítat hry jako Spider-Man: Miles Morales mnohem efektivněji. Výsledkem je, že zpětně kompatibilní hry nejsou nejlepším ukazatelem výkonu herních konzolí.

Totéž však platí pro Xbox Series X. Žádná z těchto her nebyla přizpůsobena pro herní konzole Microsoftu nové generace, ale stále překonává vyzdvihovaný „superrychlý SSD“ PS5.

Po těchto výsledcích se válka konzolářů stala intenzivnější než kdy dříve. Microsoft Xbox Series X / S nemusí mít k dispozici nejlepší exkluzivní tituly, ale jejich výkon by mohl stačit na to, aby porazil PS5.

Všechny konzole hezky pod testem:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: